Obręcze łapacze snów

Obręcz koło Mąż Żona Obręcz koło Mąż Żona
Producent: MOWIT
Cena:

18,99 zł

szt.
zobacz więcej
Obręcz koło Słodkich Snów Obręcz koło Słodkich Snów
Producent: MOWIT
Cena:

18,99 zł

szt.
zobacz więcej
Obręcz koło Wesołych Świąt Obręcz koło Wesołych Świąt
Producent: MOWIT
Cena:

18,99 zł

szt.
zobacz więcej

Gotowe obręcze łapaczy snów wykonane ze sklejki mogą być pięknymi i oryginalnymi dekoracjami do zawieszenia w sypialni, pokoju dziecka czy na tarasie. Możesz je również podarować bliskiej osobie jako wyjątkowy prezent.

Czy wiesz, że?

Łapacz snów (ang. dream catcher) to ręcznie wykonana ozdoba indiańska, tradycyjnie używana przez ludy indiańskie, szczególnie przez plemiona Ojibwe (Chippewa). Według legendy, łapacz snów ma moc przyciągania dobrych snów i ochrony przed złymi. Według tych wierzeń, gdy łapacz snów jest zawieszony nad łóżkiem, złe sny zostają złapane w sieci, a dobre sny przepływają przez otwór w środku i zjeżdżają po piórach na śpiącego.

Tradycyjnie łapacze snów składają się z okrągłej obręczy zrobionej z wierzby lub innego giętkiego materiału, na której pleciona jest sieć z nici, symbolizująca pajęczą sieć. W środku obręczy znajduje się otwór, przez który przepuszczane są dobre sny. Czasami do łapacza snów dodawane są ozdoby, takie jak pióra, koraliki czy muszelki, które mają różne znaczenia symboliczne i dodatkowo miały przyciągać pozytywną energię.

Dziś łapacze snów są popularnymi ozdobami w wielu kulturach na całym świecie. Wiele osób uważa je za piękne elementy dekoracyjne do zawieszenia w sypialniach lub innych miejscach, a także za symboliczne przedmioty mające przynosić ochronę i pozytywne energie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl